Džuls

Zápis na VŠ 8. septembra

Potrebujem poradiť: tento škols.rok, som navštevovala prvý ročník VŚ, no skončila som pred skúškami v letnom semestri. Zároveň som si podávala prihlášku na druhú fakultu, kam ma aj prijali a kde nastúpim opäť ako prváčka. Zápis mám však 8.septembra a teraz neviem, či je potrebné aby som sa na tých pár dní hlásila na úrad práce, alebo nie. Oficiálne som ešte študentkou, keďze ma ešte nevylúčili. Ako to je? Viem, ze na ÚP sa má hlásiť do 7 dní, ale keď na ten 8. je už zápis- tak ako to mám potom riešiť??? Ďakujem za každú radu ( snáď som to napísala aspoň trošku pochopiteľne 🙂 ).

Nejlepší odpověď
1popelka1

Nevím, jak je to na Slovensku, a zda se něco nezměnilo za dva poslední roky v ČR, ale studentem přestáváte být dnem, kdy ukončíte studium.
Pokud vás nevyloučili, jak píšete, jste stále studentkou,a to až do konce letního semestru (konec semestru se liší podle školy).
Studentem zase začínáte být dnem zápisu.

Ve vašem případě není potřeba jít na ÚP.

Další odpovědi
eLx

myslim, že když tě přijali, už jsi prostě studentka, bez ohledu na to, jestli je zápis prvního nebo osmého, neboť to už je individuální u každé fakulty…