Foxy

Poradíte se zapínáním počítače – více v popisu?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Zapínání počítače

Dobrý den, mám jeden problém při zapínání počítače jedna se o notebook s Windows 10
Když zapnu počítač tak mam tak zvaně infinitive loading takže se mi to kolečko furt točí
Koukal jsem se i na různý YouTube videa ale nic nefunguje
Když vypnu počítač a zas ho zapnu dostanu se do automatické opravy. Ještě bych chtěl napsat že z te opravy mi nic nefunguje tovarni nastavení také ne protože mam prej malo místa na disku kde jr nainstalován Windows

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jo, to obvykle znamená průšvih na disku (nejčastěji chyba v souborovém systému). Často se to stává po instalaci „kumulativních aktualizací“ – desítky jsou FAKT naprd, potká tě to ale i na sedmičkách! Když spustíš opravy, může opravování problémů trvat i HODINY (záleží na velikosti, rychlosti a zaplnění disku, typicky na plotnových discích je to doslova POROD!)

Pokud ti signalizuje dioda disku činnost, tak to prostě NECH BĚŽET třeba celý den, hlavně to z nedočkavosti opakovaně nevypínej (nepřerušuj)! Tím výrazně zvyšuješ šanci na neúspěch opravy (a zároveň PRODLUŽUJEŠ její dobu). Jen v případě, že dioda disku nesvítí rebootuj z instalačního media a použij nástroj k opravám z něj.

Pokud ti nepomůže žádná oprava/bod obnovení, tak už jen nabootovat nějaké linuxové distro a zkusit zachránit co se dá v Linuxu (zkopčit kritické věci na flashky, cloudy apod.) a nová instalace. (jestli ovšem používáš šifrování, tak jsi v háji!)

Pochopitelně jestli zálohuješ celý image systémového disku (skvělá volba!), tak restoruj z něj (před tím ale proveď diagnostiku disku/opravu souborového systému), reinstalace je FAKT opruz. :)

Roman71

Pokud v notebooku není nic, co by stálo za zálohování, pustil bych se rovnou do čisté instalace. Jinak nastartovat Linux z Flashdisku a zazálohovat co se dá, potom čistou instalaci. Ještě bych chtělo zjistit (před instalací samozřejmě), zda se jedná o Core, Home nebo Pro verzi Windows 10 😉

jáára

Jestli má EFI, tak toho moc nenabootuje. Zálohovat měl před vznikem problému. Nazdar.

Roman71

Linux z EFI nabootuje bez problému.
Jen je potřeba v běžící distribuci opravit přístup na disk „jen ke čtení“ a vše nutné zkopírovat na externí disk. Tohle dělám několikrát do roka jako poslední záchranu lidem, co jim tohle M$ Tamagochi přežívá ve strojích do poslední chvíle, než definitivně umře :)