Avatar uživatele
Foxy

Poradíte se zapínáním počítače – více v popisu?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Zapínání počítače

Dobrý den, mám jeden problém při zapínání počítače jedna se o notebook s Windows 10
Když zapnu počítač tak mam tak zvaně infinitive loading takže se mi to kolečko furt točí
Koukal jsem se i na různý YouTube videa ale nic nefunguje
Když vypnu počítač a zas ho zapnu dostanu se do automatické opravy. Ještě bych chtěl napsat že z te opravy mi nic nefunguje tovarni nastavení také ne protože mam prej malo místa na disku kde jr nainstalován Windows

Upravil/a: Foxy

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Roman71, aliendrone před 1973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jo, to obvykle znamená průšvih na disku (nejčastěji chyba v souborovém systému). Často se to stává po instalaci „kumulativních aktualizací“ – desítky jsou FAKT naprd, potká tě to ale i na sedmičkách! Když spustíš opravy, může opravování problémů trvat i HODINY (záleží na velikosti, rychlosti a zaplnění disku, typicky na plotnových discích je to doslova POROD!)

Pokud ti signalizuje dioda disku činnost, tak to prostě NECH BĚŽET třeba celý den, hlavně to z nedočkavosti opakovaně nevypínej (nepřerušuj)! Tím výrazně zvyšuješ šanci na neúspěch opravy (a zároveň PRODLUŽUJEŠ její dobu). Jen v případě, že dioda disku nesvítí rebootuj z instalačního media a použij nástroj k opravám z něj.

Pokud ti nepomůže žádná oprava/bod obnovení, tak už jen nabootovat nějaké linuxové distro a zkusit zachránit co se dá v Linuxu (zkopčit kritické věci na flashky, cloudy apod.) a nová instalace. (jestli ovšem používáš šifrování, tak jsi v háji!)

Pochopitelně jestli zálohuješ celý image systémového disku (skvělá volba!), tak restoruj z něj (před tím ale proveď diagnostiku disku/opravu souborového systému), reinstalace je FAKT opruz. :)

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Pokud v notebooku není nic, co by stálo za zálohování, pustil bych se rovnou do čisté instalace. Jinak nastartovat Linux z Flashdisku a zazálohovat co se dá, potom čistou instalaci. Ještě bych chtělo zjistit (před instalací samozřejmě), zda se jedná o Core, Home nebo Pro verzi Windows 10 😉

před 1973 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Jestli má EFI, tak toho moc nenabootuje. Zálohovat měl před vznikem problému. Nazdar.

před 1973 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Linux z EFI nabootuje bez problému.
Jen je potřeba v běžící distribuci opravit přístup na disk „jen ke čtení“ a vše nutné zkopírovat na externí disk. Tohle dělám několikrát do roka jako poslední záchranu lidem, co jim tohle M$ Tamagochi přežívá ve strojích do poslední chvíle, než definitivně umře :)

před 1971 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet