Hykam

Zapěnění oken a dveří před povodní

Pomohlo by zapěnění oken a dveří montážní pěnou před očekávanou povodní? Neprosákla by voda skrz zdi? Máte někdo nějakou zkušenost?

Nejlepší odpověď
mosoj

Utěsňuje a dost dobře. Zapěněnou netěsností voda nepronikne ! Zcela běžně se to dělá. Zapěnili jsme vrata garáže a voda se do garáže vůbec nedostala( 1 m výšky hladiny).
Zeď není přehrada, ale zeď zděná na neošizenou maltu pár dní odolá !
Doplňuji:
Větší problém je, že při velmi vysoké hladině kdy je tlak na stěnu jenom z jedné strany to zeď nemusí vydržet a dojde k destrukci.

Další odpovědi
honza19hk

pěna drží,jak napsal mosoj dřív se vyvalí stěna nebo výplně oken-skla. Proto je zdivo při očekávání vysoké hladiny vzepřít zevnitř aby nedošlo tlakem vody k jeho provalení dovnitř. A okna a dveře zapěnit a překrýt dřevěnou deskou nebo prkny.

Drap

Samotná pěna by zřejmě nepomohla

badisko

na chvili by to pomohlo ..ikdyz nejaky prosak tam bude ..ono uz to vypada se by se melo v CR premyslet o alternativnim stavebnim reseni napr .....https://www­.google.ie/se­arch?q=hausbot&sa­fe=off&client=o­pera&hs=LK1&sa­=X&channel=sug­gest&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&ei=KLK1Ud­WVCtCO7AaBhYGoD­w&ved=0CC8QsAQ&biw=1020&­bih=627
Doplňuji:
pro nektere oblasti by to vyslo levneji nez porad opravovat dum kazdejch par let..:D..