Lejla

Zapeklitá hádanka

Hádanka: Chcete si koupit boty za 97 euro, ale nemáte peníze. Takže si půjčíte 50 euro od otce a 50 euro od matky. 50 euro + 50 euro = 100 euro. Při koupi bot se vám vrátí 3 eura. Otci vrátíte 1 euro a matce také 1 euro a to poslední euro si necháte. Teďkom dlužíte otci 49 euro a matce také 49 euro. 49 euro + 49 euro = 98 euro + 1 euro, které máte = 99 euro. Kde se z té stovky ztratilo to poslední?

Nejlepší odpověď
manon

Chyba je v tom přičítání 98+1 (takové sečítání hrušek s jabkama :) ) – záměrný lapsus v zadání.
Pořád dlužíš 98 Euro, ale 1 Euro na úhradu dluhu ještě máš, můžeš dát každému ještě padesát centů a budeš dlužit s prázdnou dlaní těch 97 Euro.

Další odpovědi
anonym

Zapeklitá odpověď: to už tu bylo,jen v jiné formě.!

anonym

stratilo sa v nesprávnej úvahe.
doma máte boty za 97 plus 1euro vo vrecku, teda 98.
dlh máte 98 euro.
takže je to ok.