Lejla

zapeklitá hádanka:

Co by se stalo, kdyby pinocchio řekl: Ted' mi naroste nos?

Odpovědi
Lucijej

To by Pinocchio nikdy neřekl, na něco takového by nikdy neupozorňoval :D

anonym

Nic, prodlužování nosu se týká vědomého lhaní.

Klára K.

Kdyby to řekl, tak by se mu nos prodloužil. Když něco narůstá, tak to naroste natvrdo, např. list na stromu je nejdřív malý a světlý, ale pak se zvětšuje a tmavne. Pinocchiovi se nos taky zvětšuje a prodlužuje. List na podzim potom upadne, to ano, ale ten pinocchiův nos přece neupadá, vrací se přirozenou cestou no normálu. Kromě těch listů a jiných malých věcí, všechny věci co narůstají, tak zůstanou navždy, pokud je někdo neoddělá nepřirozenou cestou, např. zvířata v lese jí houby, lidi kácí stromy atd. Věci, které se prodlužují (samy a přirozenou cestou) třeba slimák, který se dokáže natáhnout tak, že je i dvakrát větší, se zvětšují, ale potom se vrací zpátky stejnou cestou, jakou se prodloužily.
Takže odpověď na hádanku:
Prodloužil by se mu nos.