Vojtěch

„Zaparkovánu“ nebo „zaparkovanou“?

Zdravím. Píši pořadavek registrátorovi ohledně internetové domény: „Doménu si přeji ponechat zaparkovanou…“. Mohu napsat též „Doménu si přeji ponechat zaparkovánu…“? Proč ano nebo proč ne? Díky.
Doplňuji:
Díky za odpověď. Často se však setkávám se slovy „zaparkován“ a „zaparkována“. Je mezi nimi nějaký rozdíl nebo jde jen o starší tvary „zaparkovaný“ a „zaparkovaná“? Když už je používám, chtěl bych je používat správně. Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Chtěl jste se znát i důvod, který tvar máte použít u domény. Oba tvary zaparkován i zaparkovaný odpovídají spisovné češtině, samozřejmě i skloňování u obou je podle pravidel.

Přídavná jména ve jmenném tvaru (zaparkován, zaparkována) označují přechodný, dočasný stav, mají u sebe předmět. V současnosti se používají ve tvaru 1. pádu (jako součást jmenného přísudku), méně často ve 4. p. a považují se za knižní.
Vůz je zaparkován v boční ulici.

Zatímco složené tvary (zaparkovaný, zaparkovaná) vyjadřují trvalý stav nebo trvalou vlastnost. Užívají se v ostatních případech. Nechám vůz zaparkovaný v boční ulici.

Doménu si přeji ponechat zaparkovanou – nejde o jmenný přísudek, takže užijeme delší tvar. .

Další odpovědi
marci1

Doménu si přeji ponechat zaparkovanou. Tento tvar odpovídá skloňování přídavného jména zaparkovaný dle Pravidel českého jazyka.