Rafaelo111

Zapadá vše do sebe?

Proč u někoho vše co udělá do sebe zapadá, a někdo zase udělá spoustu věcí které mu nedávají smysl?
Proč někomu dává smysl tady vůbec být, co ho popohání, i když tak alespoň vypadá (ve skutečnosti může být vnitřně nespokojen).
Proč někdo vidí smysl života, tak že ho to popohání dál? Proč má pro něj život nebo nějaké věci nějaký smysl?
Všeobecně je známo že nad životem se nemá přemýšlet jestli má nebo nemá smysl. Být tady všeobecně nená smysl/logiku. Je to dilema, na které nikdo nezná ani nevymyslel odpověď.
Pro mě život (a věci, které v něm stihnu/dokážu udělat) musí dávat smysl proto abych tady byl. Často smysl života (a věci které by mi dávaly smysl v životě udělat/vykonat) hledám a dosud sem ho/je nenašel :( :(

Odpovědi
anonym

Přemýšlet nad životem má smysl.

aliendrone

Mícháš dohromady 2 ROZDÍLNÉ věci – smysl života jako takového obecně a smysl života JEDNOTLIVCE. To první je ohromná záhada, to druhé primitivní záležitost. Dokud nepochopíš, že NENÍ možné to vzájemně míchat, nemá smysl to rozebírat. Ovšem pokud se ti to podaří OPRAVDU oddělit, tak vzápětí 1) to první přestaneš řešit (leda tak pokud nemáš „nic lepšího“ v harmonogramu), 2) usilovně se budeš věnovat tomu druhému. :)

Drap

Každý máme nastavené své představy a priority jinak a každý z nás dokáže jít jiným způsobem za svým cílem.

elkon

A o tom to je, proč nad tím přemýšlíš. To není normální. Žij plný život a nezabývej se hloupostmi. Zřejmě jsi málo vytížený, nebo nemáš koníčky, kamarády, sportovní aktivity, kulturu. Prostě něco dělej.

hapiky

Řekl bych, že myšlení je pro člověka posláním, ať už přemýšlí nad čímkoliv.