metalavenged

Co může způsobovat zápach z úst po zkažených vajíčkách?

Dobrý den,
všimla jsem si včera, že mi páchne z úst po vajíčkách. Není to, že by to páchlo celou dobu. Třeba si vyčistím zuby a pak se mi chce jakokdyby krknout, ale nedělám žádný zvuk, jen z úst výjde obrovský smrad. Kdyby to zapáchalo delší dobu, tak zajdu k doktorovi, ale chtěla bych vědět, jestli to není něco vážného. Četla jsem, že by to mohl být zánět zubu, ale se zuby opravdu nic nemám. Vzduch jde opravdu ze břicha. Tak možná střeva, žaludek nebo něco takového?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

Co jej způsobuje?
Zápach z úst (halitóza) je způsoben
anaerobními bakteriemi, které produkují
síru.
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/halitoza-zapach-z-ust.htm
většinou pomůže, když si vyvaříš černý čaj na kloktání..

Další odpovědi
anonym

To mi příjde, jako nějaký zánět. Dej si chvíli půst, nebo aspoň se necpi ničím od mléka a tzn. jogurty jiné sr.čky, co tě jen zahleňují. Dobrý je jablko. U doktora ti udělaj výtěr z úst, třeba i gastroskopii a jestli to doktora samotného nenapadne, tak s ním o tom výtěru. Tohle jsou velmi intimní nepříjemnosti, nedá se nic dělat.
Doplňuji:
…tak s ním o tom promluv

Drap

Zřejmě problém se žaludkem. Doporučuji navštívit lékaře.

anonym

Doktor.