Kryšpín

Zápach z nové sedačky, hobra, překližka, sololit, molitan, látka lepena v čem může být příčina?

Příbuzný si zakoupil levnější sedačku za 15 tisíc, po rozbalení se šíří zápach který nelze určit, jeho přítelkyně má z toho různé potíže včetně bolesti hlavy. V návodu není uvedeno odvětrání, neb ponechat nějakou dobu mimo byt a.p. má někdo podobnou zkušenost. Není to made in Poland, ale český výrobek.

Nejlepší odpověď
Kepler

To je starý problém všeho nábytku vyráběného z dřevotřísky. Pojivem je fenolformaldyhedová pryskyřice, která bohužel i několik let může uvolňovat zbytkový formaldehyd. Nezbývá, než častěji větrat, časem to samo vysmrádne.

Další odpovědi
zjentek

Tak tohle nechápu… tak buď je sedačka levnější anebo je za 15 tisíc! Tak či onak, tahle MUSÍ z domácnosti pryč! (Ucvolňující se lítky, které pachy způsobují, budou jistě jedovaté!) ;)

Drap

Problém může být v každém použitém materiálu. Zbavit se toho snad jen opravdu větráním.

Kryšpín

Zjentek, je to sedačka prodávaná firmou Sefír údajně zlevněno a příbuzný o dvě generace starší na to kapitalistické lákadlo skočil