Daniel16

Zápach z lednice. Nemůže být tento zápach škodlivý, případně jedovatý?

Mám problém se zápachem, který vychází pravděpodobně z ledničky. Zápach je nejintenzivnější nad ledničkou. Lednička je značky Bosch a je stará zhruba 14 let (ano, je starší než já). Kdybych měl zápach k něčemu přirovnat, byla by to nějaká ryba, možná rybičková pomazánka. Včera ale byla lednička rozmražena a prodtříděna, takže potravinami to není. Nemůže být tento zápach škodlivý, případně jedovatý? Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkontroluj odpad na odtok kondenzátu (na zadní straně uvnitř lednice) a případně odtáhmni lednici od zdi a koukni se do misky na kompresoru (tam ten kondenzát stéká).

Další odpovědi
cochee

Samozřejmě kromě objevení a eliminace zdroje smradu se ještě dá „vylapat“ smrad přímo v lednici, pokud to tam zavání stejně jako vně. Nevím však, jestli to je tento případ. Prodává se takový plátek zhruba 15×20 cm, je to porézní hmota s nánosem aktivního uhlí a účinkuje to celkem spolehlivě.