Damiana

Zánět zevního zvukovodu. Léčba?

Máte nějaké osobní zkušenosti s tímto onemocněním? Případně nějaké tipy, doplňkovou léčbu, rady – čemu se při této nemoci vyhnout, co ji zhoršuje apod. Děkuji.
Současná léčba – antibiotika Contrimoxazol AL forte a kapky do ucha Maxitrol.
(Neposílejte mi, prosím, odkazy z netu, pročetla jsem tam už snad skoro všechno. Děkuji. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Měla jsem asi před dvěma lety problém a dostala jsem stejnou léčbu. Léčení je zdlouhavé. S tím je třeba počítat.
Občas se ozve ucho ještě teď. Když to není nijak výrazné, stačí vetřít do ucha trochu masti Locoid, nebo jsem kdysi použila olej " 31" z Justu. Překvapilo mne, že to v uchu nepálilo, jak jsem se bála, a že se problémy výrazně zklidnily.
Problém mám, když se mi do ucha dostane voda nebo pot. Marná sláva, je třeba více myslet na to, co vyvolává potíže. Stárnutí je někdy švanda, jindy je té švandy skoro moc.

Další odpovědi
bolak

Dostas kapky, dostalas ATB, tady ti už někdo těžko víc poradí :)
Nevím co si četla na netu, ale je to infekce jako každá jiná, takže se léčba dá o trochu urychlit tím že si obrníš imunitu, což znamená přísun vitamínů, hlavně Céčko a dostatek tekutin. Omezit cukry a laktózu. Pokud jíš hodně polívek, tak si dej tenhle týden česnekovou dietu.

Co se týče bolesti, to ti asi doktor už taky řek, prášky (paralen,ibupro­fen,ibalgin,pa­nadol) a na ušáka chladivej gel.

Když se to nebude do týdne zlepšovat, nechal bych si na ORL udělat vejplach.
Hlavně se v tom uchu sama nehrab a nestrkej si tam prsty, gumyčky, autíčka nebo figurky vod člověče nezlob se.
Doplňuji:
Aha, tak to jsem nevěděl. Contrimoxazol neznám, to je fakt, nemůžu znát taky veškerou farmaceutiku :) Vycházel jsem z obecných pravidel (plkání o ničem abych nabral body,vždyť už mě znáš), pokud je v tom letáku napsáno že tohle vyloženě k těmhle bobulím nesmíš, no tak poslechni raděj papírek :)

A nyní je čas mě za můj hrubý omyl ztrestat, tak počkej až usednu na vodorovnou plochu a začnu si mnout přední končetiny a pak mě prosím plácni.

pusinka50

Mně máma přikládala kolem ucha vatu namočenou do vodky či lihu, přes to igelit a šátek jako priessnitz. Dobrá by byla také aloe naložená do vodky či lihu.

Damiana

ad Bolak: Díky za odpověď, ale tentokrát se bohužel v mnohém pleteš. Zejména céčko a kyselé potraviny jsou vzhledem ke zvolenému druhu antibiotik přísně zakázány. A laktóza byla doporučena (dokonce i doplňkově, což ale muž nepotřebuje, neboť jí má dostatek v potravě).
Ale nápad s figurkami a autíčky je super, už vím, na co dát hlavně pozor! Jdu vše odstranit z jeho dosahu. 🙂

Damiana

ad Bolak: Mě to také s tím céčkem překvapilo. Nepřečíst si pozorně ten leták, tak do muže cpu citróny a liju džusy v hektolitrech! 🙂
Pracky si nech ve zdraví šátrat po světě, já nejsem pro fyzické násilí – a to ani tady! 🙂

Damiana

ad Očko: Moc děkuji, hlavně za tipy s mastí. 🙂 Manžela to trápí zatím jen pár dní, ale už toho má dost. Jen nevíme, z čeho to má a to je taky pěkná pruda.

ad Pusinka50: Velmi děkuji. 🙂 Zkusíme tu aloe. S tou mám i jinak dost dobré zkušenosti.