Usoman

Při močení a ještě čtvrt hodiny poté mě pálí u vývodu močové trubice. Je to zánět močových cest, nebo jen podráždění?

Před 2 dny jsem měl jeden den horečku (38,5). Druhý den už byla pryč. Nyní však mám jiný problém. Při čůrání cítím jako pálení hned u vývodu močové trubice. Poté to ještě hodinu cítím. Usínání kvůli tomu není žádná sranda.

Nevíte co to je? Jsem muž, 20 let, tohle je spíš u starších mužů.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jaké podráždění. Takto se projevuje zánět, který je vždy bakteriálního původu. Zánět se prokazuje zvýšeným CRP. Pokud to nebude během tří dnů ustupovat, je nutná léčba antibiotiky. Jakými, určí kultivace moči na bakterie.

Další odpovědi
ivzez

Až některý lékař přijde na to, jak stanovit diagnózu přes internet,
tzn., aniž by pacienta viděl a vyšetřil, dostane za to minimálně Nobelovu cenu.
Místo ztráty času s laiky v internetu jste už měl být u lékaře.

Cenobita

  1. může jít o některý běžný zánět, např. zmiňované nachlazení (omývat a nebo vypláchnout nějakou vhodnou dezinfekcí, nebo použít mastičku Canesten).
  2. může jít o infekci z mechanického poškození (onanie, zasouvání předmětů).
  3. pokud byl předtím nějaký rizikový pohlavní styk může jít o nějakou infekci pohlavní (pokud není vidět výtok může to být jen běžná infekce). Při výtoku hajdy k lékaři.