Avatar uživatele
Registrovaný

Zanedbání povinné výživy, poradíte?

Dobrý den, zajímalo by mě, kdybych uhradila dlužné výživné v plné výši, jestli by manžela propustili z výkonu trestu, který nastoupil 19.11.2010. Děkuji za odpověď Martina

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NE.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Předchozí správné odpovědi doplňuji jen určitým poučením pro "příště" :

- v trestním zákoníku existuje jedno zvláštní ustanovení (§ 197) o tzv. účinné lítosti, které se týká případného zaniknutí trestného činu ´zanedbání povinné výživy´ (na jiné trestné činy se to nevztahuje)
- bohužel ve vašem případě by k projevu lítosti (rozuměj zaplacení dlužného výživného) muselo dojít PŘED vyhlášením rozsudku
- takže příště JINAK !

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast2h4.aspx


Avatar uživatele
Pokročilý

Urcite néé,to mel zaplatit pred soudem,ne ted.ted si to bude muset odsedet....

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.