Zanedbání povinné výživy, poradíte?

Dobrý den, zajímalo by mě, kdybych uhradila dlužné výživné v plné výši, jestli by manžela propustili z výkonu trestu, který nastoupil 19.11.2010. Děkuji za odpověď Martina

Nejlepší odpověď
kropitko

NE.

Další odpovědi
standa

Předchozí správné odpovědi doplňuji jen určitým poučením pro „příště“ :

  • v trestním zákoníku existuje jedno zvláštní ustanovení (§ 197) o tzv. účinné lítosti, které se týká případného zaniknutí trestného činu ´zanedbání povinné výživy´ (na jiné trestné činy se to nevztahuje)
  • bohužel ve vašem případě by k projevu lítosti (rozuměj zaplacení dlužného výživného) muselo dojít PŘED vyhlášením rozsudku
  • takže příště JINAK !

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h4­.aspx

zanet

Urcite néé,to mel zaplatit pred soudem,ne ted.ted si to bude muset odsedet…