Zanedbání lékařské péče – stížnost?

Mám důvodné podezření na hrubé zanedbání lékařské péče s následkem smrti pacienta (naprostý nezájem doktora o dosavadní zdravotní stav, určení špatné diagnózy bez provedení jediného vyšetření) … kdyby zjistil příčinu hned, nemuselo se nic velkého stát, ale po dni bez péče nebyla šance na přežití (krvácení do mozku).

Chtěl bych nechat doktora prošetřit, jestli nezanedbal péči a pokud ano, tak aby dostal nějaký trest. Třeba poté nenechá zemřít dalšího pacienta. Co k tomu potřebuji za podklady a kam se mohu obrátit?

Děkuji

Odpovědi
panenka

zprávu člověka který umřel úmrtní list,a vypsanou stížnost na lékaře kterou pak dáte na lékařskou komoru a s prosbou zda by vám to mohli prošetřit