IQ tykve

Zanechal po sobě Ježíš Kristus potomky ?

Nebo zemřel jako panic ?!

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď poskytne článek: Chápající učednice a snad i Kristova manželka.

http://rp33.sweb­.cz/uvahy_o_kres­tanstvi/marma­ko.html

Záleží na tom, jak informaci přijmete.

Neexistuje jiná tak kontroverzní biblická postava jako Marie z Magdaly. Zatímco církev ji považuje za prostitutku, jež se dala na pokání, apokryfní podání se shodují v tom, že byla nejbližší a nejvnímavější následovnicí Ježíše Krista. Nahlížíme li Bibli z této perspektivy a čteme ji pozorně,
zjistíme, že přinášejí tentýž obraz. Je zvláštní, že Krista při ukřižování nedoprovázel
žádný z jeho učedníků. Nakonec s ním měly zůstat jen dvě ženy: matka – Panna Marie –a Maří Magdalena. Když vstal z mrtvých, první, s kým se setkal, byla opět Maří Magdalena.

Je třeba zmínit, že Maří Magdalena je přítomna v mnoha katedrálách v podobě Černé
matky boží. Podle jedné legendy pocházela částečně z Etiopie, země s nebývalou duchovní kulturou. Jak svědčí národní epos Kebra Negest, i tradice archy úmluvy, která zde mábýt uložena, její sepětí s Izraelem bylo skutečně nebývalé. Nedávno dokonce Izrael přijal etiopské Židy za své občany. Podle jednoho z etiopských životopisů Panny Marie se Svatá rodina odebrala až do Etiopie na pozvání krále Akárya a strávit tam tři a půl roku.

Právě tehdy mohlo dojít k zasnoubení Maří Magdaleny a Ježíše Krista. Jejich potomci na francouzském trůnu si totiž říkali Merovejci.

Zatímco se pro toto jméno vymýšlela nejrůznější fantastická zdůvodnění, nikdo si neuvědomil, že existuje více než nápadná shoda s pojmenováním nejvýznamnějšího království Afriky (kromě Egypta) – Meroe. Tato říše trvala od roku 300 před Kristem do 300 po Kristu a právě ona byla cílem pouti Svaté rodiny.

Další odpovědi
led

Podľa dochovaných informácií zomrel bezdetný.
Vzhľadom na potreby cirkve boli informácie o jeho živote upravené, tak, aby spĺňali požiadavky prepisovateľov. Pre Pevnosť viery bolo potrebné, aby najvyšší ľudský predstaviteľ viery Ježiš Kristus bol bezdetný, aby nevznikali následnícke nárokové rozbroje vo vnútri samotnej cirkve.
Napriek tomu večné zamyslenie sa nad rodinným životom Krista pretrváva tisícročia. Veď jeho život sprevádzali až po hrob dve ženy Matka – Panna Mária a Priateľka, Spoločníčka,(Man­želka?) – Mária Magdaléna, ktorú, aby dokázali Kristovú bezvýhradnú vernosť len Jedinému Bohu aj na úkor svojho osobného života, cirkev odvrhla a nazývala cudzoložnicou, či prostitútkou.
Aký bol skutočný osobný vzťah, či mali dieťa to sa úspešne tají dodnes.

Ale na otázku „Zanechal po sobě Ježíš Kristus potomky ?“ možno odpovedať aj ináč.
Áno,
zanechal potomkov svojej myšlienky, svojich činov, svojich učedníkov a ich nasledovateľov. Sme to vlastne my všetci, v činoch každého z nás je niečo z jeho myšlienok.

iceT

Dle odkazu annas se mi celkem ujasnilo,z kterých pramenů Dan Brown částečně čerpal pro svou Šifru mistra Leonarda.Jinak by si to snad nemohl vycucat z prstu.

beer

Asi ses díval včera na telku Šifra mistra Leonarda, kdy hledali jeho potomky s Máří Magdalénou. Nezemřel tam jako panic, našli přece posledního žijícího ))

Jsemtady

Hm, kdyz si vezmes ze po svete chodi typek kterej leci lidi na potkani a za nim zastup nasledovniku… ze by nemel zenu? Mno dle cirkve ne. Ale to nikdy nezjistime, jsou ruzne teorie vcetne sifry mistra leonarda, ktere tvrdi opak. Docela bych se k tomu priklanel. Kazdopadne verim ze zenu mel, ale to neznamena ze ma potomky. Tenkrat se umiralo docela snadno.

suaeda

Na tuto zajímavou otázku se budou vyskytovat dva protichůdné názory. Podle toho zda jsou lidé věřící či nikoliv. Dříve jsem přečetl několik zajímavých dokumentů nikoliv jen románů jako je Šifra mistra Leonarda. Osobně se proto přikláním k názoru „annas“, že Ježíš žil s Maří Magdalenou v normálním rodinném svazku a měl s ní děti.

HugoCharles

Podle bible ne, podle zdravého rozumu.. že by si 34 let nevrznul? :) To asi ne.

Damiana

Já se jen divím, že některé rozdováděné „katolické buzny“ ještě nepřišly s tím, že Ježíš byl ve skutečnosti gay. 😁
(Ačkoli díky jejich „kauzám“ v tomto směru by se mohlo zdát, že „pokud“ ano – zdá se, že ho velmi ochotně „následují“. )

Přikláním se k názoru s Máří, protože když člověk umí číst mezi řádky (což je při čtení bible naprosto zásadní) a vynechá ty zfanatizované a zkreslené části, tak je jasné, že to musel být chytrý a hlavně citlivý chlapík. A aby takový neměl ženskou? To bych se náramně divila. 🙂

anonym

Ježíš neměl ani manželku, natož potomky. Všechny filozofie tvrdící opak, jsou zvrácené lži degradující Ježíše na pouhého člověka.
Fáma o tom, že M.M. byla prostitutka, je lživá. Taky není pravda, že u J. kříže nebyl žádný učedník (jak tu kdosi tvrdí). nelze se spokojovat s názory, filozofiemi a legendami, je možné a nutné znát pravdu. Bůh je živý a potvrzuje svoje slovo, tak si to ověřte přímo u Něj – ve vlastním zájmu, jde o ŽIVOT (váš).

anonym

Jen doplním Annas, z Máří z Magdaly udělala církev konkubínu, protože se jim nehodila do učení. Církev může za to, že ji lidé na zemi považují za prostitutku. Aby se neřeklo, tak to kompenzovali neposkvrněným početím Panny Marie. BTW – šlo už v té době o umělé oplodnění?

Damiana

To asi ne, ale paroháči existovali určitě…:-)