Zametáte si v první řadě před svým prahem?

Když čtu diskuze, třeba na Novinkách.cz, tak žasnu, jak lidé veřejně odsuzují různé prohřešky ostatních. Přitom se jedná třeba o nějakou pitomost, která dost lidí v životě postihla.
Pokud budete hlásat etiku, mravnost atd., tak se ptáte nejdříve sebe?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Samozřejmě že nezametám. Je to bohužel rozšířená lidská vlastnost. Vidíš třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém nevidíš.

Další odpovědi
Kepler

Rozhodně nezametám před cizím. Ale taky nedržkuju na cizí bordel a nikoho neodsuzuju. A mám klid.

Šidlo

isteže

neznášam pokrytectvo a vyhýbam sa mu ako sa len dá

a aj sa snažím mať etiku a realitu ako prvoradú, nie seba a svoje svedomie (vypulírované superego je tiež farizejstvo, ľudskosť je dôležitejšia než princípy)

talka

MĚLO by se!!!