Rendy Wondr

Zamestnavatelka me matce nepredala přeplatek 18tis. Z finančního úřadu jez si nechala poslat na svuj ucet.co mame delat

Nejlepší odpověď
gecco

Domluvit se s tou zaměstnavatelkou…
😉
Co tím zamýšlí, kdy „přeplatek“*) převede…
___
*) předpokládám, že jde o přeplatek daně z příjmu (pokud ne, tak ten význam upřesni)

___
Jak už jsem tu několikrát psal – krajní možností je oznámení takového jednání na FÚ (spolu s podáním info, jak si třeba ona podnikatelka ´ulehčuje´ od daní…).
Nese to sebou ale i riziko…
😉

Další odpovědi
Dochy

Primárně domluvit se se zaměstnavatelkou. Pokud jde o vyúčtování daní za 2014, pak bych čekal že bude až s výplatou za březen

Jinak bych se dle situace rozhodoval mezi FÚ, ÚP, policie. Samozřejmě… nedokážu si představitdalší setrvání v zaměstnaneckém poměru.

klumprt

Pokud to v dohledné době nevyřeší a bude se zdráhat to vyplatit, tak bych to hodnotil jako zpronevěru, což je trestné, čili věc pro policii.

ivzez

Přeplatek na dani z příjmu za rok 2013 se vracel v dubnu 2014,
přeplatek na rok 2014 se bude vracet příští měsíc.

Jde-li o přeplatek za rok 2014, měla by maminka počkat na dubnovou výplatu
a pokud zaměstnavatelka přeplatek nevyplatí, vyzvat (opravdu vyzvat – nežádat ani neprosit!!) ji k vyplacení písemně (předat osobně proti potvrzení na kopii nebo zaslat doporučeným dopisem s dodejkou). V případě přeplatku za rok 2013 vyzvat lze rovnou.

Ve výzvě stanovit termín (dát cca 10 dnů),
do kdy má zaměstnavatelka přeplatek vyplatit.

——–
Další možnost je vyžádat si potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně a podat si daňové přiznání (to lze až tři roky zpětně), v němž si slevu/slevy uplatní sama.

Podle mne bude stačit žádost o výše uvedená potvrzení, zaměstnavatelce dojde, že by měla problém s FÚ …