Avatar uživatele
ina

Zaměstnavatel vyplní daňové přiznání, ale chce zaplatit 300 Kč. Je tam i vedlejší pr. poměr. Má na to právo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2971 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
GM

Když se ti to zdá moc, nic ti nebrání, aby sis daňové přiznání vyplnila sama a odnesla na finanční úřad. Já osobně bych raději postrádala ty 3 stovky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

U zaměstnavatele jse s největší pravděpodobností
o roční zúčtování daně z příjmu, které je zaměstnavatel na základě
písemné žádosti zaměstnance provést bez úhrady.

Daňové přiznání si každý musí podat sám.

Jestli za Vás DP vyplní někdo jiný, má samozřejmě
právo na to, abyste mu uhradil sjednanou částku.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

To je velice kulantní cena. Já se s tím vždycky patlám celé odpoledne. Neudělali by i to moje?

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Ivzez: není teď povinnost zaměstnavatele udělat to vyúčtování omezena jen na případy, kdy je jediným zaměstnavatelem? Mám pocit že jsem nějakou takovou informaci zahlédl…

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ivzez: Už mlčím, přečetl jsem si Tvou odpověď ještě jednou a trochu se zamyslel 😉

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

„Roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel. Roční zúčtování daně nelze provést u zaměstnance, který má povinnost si podat daňové přiznání (viz § 38g zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů). Například když má zaměstnanec i jiné příjmy, nebo má současně více zaměstnání a v dalších zaměstnáních nejsou příjmy zdaněné srážkovou daní.“
https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/rocni-zuctovani-dane-%E2%80%93-povinnosti-zamestnavatele/

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek