ina

Zaměstnavatel vyplní daňové přiznání, ale chce zaplatit 300 Kč. Je tam i vedlejší pr. poměr. Má na to právo?

Nejlepší odpověď
GM

Když se ti to zdá moc, nic ti nebrání, aby sis daňové přiznání vyplnila sama a odnesla na finanční úřad. Já osobně bych raději postrádala ty 3 stovky.

Další odpovědi
ivzez

U zaměstnavatele jse s největší pravděpodobností
o roční zúčtování daně z příjmu, které je zaměstnavatel na základě
písemné žádosti zaměstnance provést bez úhrady.

Daňové přiznání si každý musí podat sám.

Jestli za Vás DP vyplní někdo jiný, má samozřejmě
právo na to, abyste mu uhradil sjednanou částku.

Hlada

To je velice kulantní cena. Já se s tím vždycky patlám celé odpoledne. Neudělali by i to moje?

Dochy

Ivzez: není teď povinnost zaměstnavatele udělat to vyúčtování omezena jen na případy, kdy je jediným zaměstnavatelem? Mám pocit že jsem nějakou takovou informaci zahlédl…

Dochy

Ivzez: Už mlčím, přečetl jsem si Tvou odpověď ještě jednou a trochu se zamyslel 😉

Dochy

„Roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel. Roční zúčtování daně nelze provést u zaměstnance, který má povinnost si podat daňové přiznání (viz § 38g zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů). Například když má zaměstnanec i jiné příjmy, nebo má současně více zaměstnání a v dalších zaměstnáních nejsou příjmy zdaněné srážkovou daní.“
https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/rocni-zuctovani-dane-%E2%80%93-povinnosti-zamestnavatele/