Zaměstnavatel přesunul st.svátek 17.11.a volno poskytne až v pátek.Mám jako THP nárok opravdu jen na náhradní volno.

V kolektivní smlouvě není žádné zvýhodnění dojednáno.
Zaměstnavatel tvrdí,že může takto přesouvat pracovní dobu.
Pokud by to tak bylo,je výhodnější pracovat v noci,sobotu nebo v něděli,protože za tyto směny jsou alespoň příplatky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zaměstnavatel nemůže žádný svátek přesouvat.
Prostě jste ve svátek pracoval a máte nárok na náhradní volno, ale také na příplatek za práci ve svátek.
Doplňuji:
V ZP je příplatek za práci ve svátek zakotven a Kolektivní smlouva nemůže odporovat ZP.