Avatar uživatele
nájemník

Zaměstnavatel mi předložil k podp. dodatek k náj. smlouvě bytu.Mění dobu neurčitou na dobu určitou do 31.3.Jak se bránit

V bytě žiji 8 let,mám ve výchově 7-letého syna.Organizace mi nabídla odkoupení za přemrštěnou cenu a vyhrožuje výpovědí ze zaměstnání i bytu, pokud na odkoupení nepřistoupím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4850 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

To je složité radit, protože může existovat celá řada ´řešení´:

I. zaměstnavatel, v tomto případě v roli pronajímatele, za žádných okolností neustoupí z požadavku odkoupení bytu za zmiňovanou přemrštěnou cenu

  • v takovém případě se budete muset smířit s tím, že vás zaměstnavatel ´ekonomicky´ dožene k tomu, že nájem neutáhnete a sám dáte výpověď…
  • nevím v jaké lokalitě se nacházíte a jak se na vás v roce 2011 bude ještě vztahovat případné deregulace, ale obecně si myslím, že zaměstnavatel bude mít mít snahu nájem účelově zvyšovat, aby vás z bytu dostal, když už nebudete chtít podepsat dodatek či nebude souhlasit s koupí bytu
  • vy se pak samozřejmě můžete obrátit se žalobou na soud
  • detaily této případné žaloby nechme na někdy jindy

Vyhrožování výpovědí berte ze strany zaměstnavatele jen jako účelový nátlak, ale protože s touto bytovou kauzou nemá „výpověď“ nic společného, tak vám zaměstnavatel s největší pravděpodobností výpověď nedá.
Pokud by se tak stalo a jako důvod by byly organizační důvody, tak tomu se nejspíš neubráníte, ale musí to být s odstupným.

II. zaměstnavatel bude mít vůli jednat

  • v takovém případě musíte zvážit své možnosti a potřeby a začít vyjednávat hypotéku a byt koupit za cenu, která bude rozumná pro lokalitu, ve které se nachízíte
  • snažte se tedy se zaměstnavatelem vyjednávat, nikoli že apriori odmítnete koupi, ale jednejte o ceně…, sežeňte si názory na navrhovanou cenu od ´nezávislých´ realitek a zkoušejte to
  • neřešte, že momentálně nemáte peníze (to je až druhý krok), ale vystřílejte všechny možnosti zjistit, zda je prostor k jednání o ceně a nebo zda se nejedná o variantu ad I.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek