Zaměstnavatel mě nutí udělat práci,kterou nejsem schopen udělat včas a potřebné kvalitě.Jak se mám bránit?

Jde o práci, ke které jsem nebyl vyškolený, jedná se o zpracování nabídky na projekt. Časově to není reálné stihnout a ani nevím, jak to mám udělat. Co mi hrozí a jak mám formulovat svoje námitky a případné odmítnutí? Mám právo odmítnout práci, kterou nejsem schopne zvládnout?

Nejlepší odpověď
mosoj

Odmítnout můžete ale zřejmě jenom jednou. Těžko soudit takto na dálku kdo má pravdu.
A i kdyby.
Zaměstnavatel je zodpovědný za svoji firmu a má nějaké představy, možná že to je i existenční nutnost. Takže má právo výběru.

Další odpovědi
Salvaje

Mrkněte, co máte ve smlouvě jako náplň práce. Pokud jste něco takového podepisoval.