simir7

Zaměstnavatel a šikana zaměstnance, jak se na to dívá soud?

V dnešní době se může stát že zaměstnanec veme právo do své ruky a fyzicky ublíží zaměstnavateli.Vím že se to nemá,ale co když se přijde na to že diskriminoval,ši­kanoval a vydíral?Když si půjdete stěžovat na úřady tak vás vyhodí z práce…Jak se na to bude dívat soud?Simir7.

Nejlepší odpověď
anonym

Pak by to byly 2 trestne ciny. Ale nezapomente , ze dukazy budou muset byt dolozitelne . Z obou stran. Ne jen : Jedna pani to videla … -iv-
Ale na druhou stranu : Pokud to neni opravdu neco vazneho , tak do dr… jsme mozna nekdy dali , nebo dostali … vsichni. 🙂

Další odpovědi
anonym

Náš právní systém nabízí tento postup:
Podat trestní oznámení pro šikanu a diskriminaci. V případě výpovědi podat návrh pro neplatnost výpovědi s nárokem na zpětnou náhradu mzdy do doby rozhodnutí soudu.
A tady jsme u zádrhele, totiž rozsudek bývá tak za rok (když nejsou obstrukce a odvolání).
A zákon tak nějak nepočítá za co žít ten rok. Budu-li mít finanční rezervu na rok, tak na ně hodím bobek a jdu dělat jinam.
Zásada, nikdy se nenechat vyprovokovat, pak vítězí zaměstnavatel, ač je to krajně nespravedlivé. Proto má také socha spravedlnosti zavázané oči.

Drap

Soud bude posuzovaqt jen tu jednu skutečnost, že zaměstnanec napadl zaměstnavatele. Pokud by bylo na zaměstavatele podáno trestní oznámení za šikanu, tak by se zajímal zase jen o šikanu. Ale jak už jste psal, byl by na dlažbě.

baghira

Obrátit se na odbory – toto je jejich práce, ne sr*t se do vlády.
Pokud na pracovišti odbory nemáte, no tak je holt asi nepotřebujete.
A brát zákon do svých rukou se v Evropě nesmí. Jedno z řešení je intenzivně si hledat jinou práci. Práce je – ne že ne. Ale dá práci ji najít – sama do klína nespadne.