keahi

Nevyplácí někteří zaměstnavatelé některým zaměstnancům vysokou hodinovou mzdu, místo aby ji měli nižší a k ní prémie?

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli někteří zaměstnavatelé nevyplácí některým zaměstnancům vysokou hodinovou mzdu. Místo toho, aby měli nižší hodinovou mzdu + prémie, například vedoucí atd. Důsledkem by byly nízké prémie ve firmě pro všechny zaměstnance s pracovní smlouvou.

Nejlepší odpověď
Drap

Jak jsi na toto přišel? Je to nesmysl.

Další odpovědi
Schluker

Naopak je obvykle, ze management dostava premie podle zisku/obratu. Jinak samozrejme nelze vyloucit, ze existuje zamestnavatel, ktery to dela jak pisete.

da ny

Většina zaměstnavatelů je „opatrných“ na to, aby zaměstnanci vyplácelo „vysokou mzdu“. Takového zaměstnance si musí hodně vážit si jeho znalostí/doved­ností. Potřebují ho. Co je nasmlouváno v základní mzdě, je pro zaměstnance jakási „jistota“. Prémie/odměny nejsou nárokové. Mohou, ale nemusí být. Jejich výška může být každý měsíc jiná.
To, o čem uvažujete, by mohlo být výhodné, pouze pro zaměstnavatele (žádné nebo nízké prémie). Nikdy pro zaměstnance (nízké a žádné prémie, nízká základní mzda).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.