ladinek1

Zaměstnanec předložil pozměněnou kopii veřejné listiny.Je to trestné?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano
§ 176 Padělání a pozměňování veřejné listiny
(1) Kdo padělá veřejnou listinu nebo podstatně změní její obsah v úmyslu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo kdo užije takové listiny jako pravé, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo
  2. způsobí-li takovým činem značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h3.as­px