SpiderRoy

Zaměstali by jste člověka který by měl epilepsii?

by měl epilepsii? Jen dva záchvaty (poslední 2/2012) z důvodu porušení životosprávy. Pokud si to čte nějaký zaměstnavatel, tak se ptám, jestli by ho zaměstnal jako řidiče? Nebo kdo rozhoduje o tom jestli bude způsobilý na tuto práci či ne? Zřejmě závodní lékař. Ten vypíše zprávu, a podle toho se zachová zaměstnavatel? Odbornému lékaři, ke kterému chodím na kontroly s epilepsií může být fuk, jestli půjdu na pohovor řidiče (bez nutnosti vlastnění profesního průkazu) i přesto, že mi jasně řekl, že to nepovolí, tak jako tak to jít zkusit mohu ne? Závodní lékař chce jen kartu od obvodního lékaře. Je tak?

Nejlepší odpověď
briketka10

ne, člověk s epilepsií by řidičský průkaz vlastnit neměl !!

Další odpovědi
zzzlatokopka

Pokud s epilepsii uděláš nějakou nehodu, tak se bude vyšetřovat, zda si o ni věděl a nezatajil ji!!!

U lékaře závodního čestně prohlašuješ, že ti není známá nemoc pro kterou by si to nemohl vykonávat, pokud prohlásíš čestně lež, bude to v případě nehody přitěžující okolnost.

Ne nazaměstnala bych ho jako řidiče, snažila bych se mu nabídnout jinou práci.
Doplňuji:
briketka i gecco souhlas, jen už vám nemůžu dát paleček.

gecco

WTF??? Epileptik za volantem???
Nevím, jestli se takový zaměstnavatel najde – osobně ale doufám, že ne!!!
___
A doufám, že už brzy bude při nehodách posuzováno takové ´postižení´ řidiče jako přitěžující okolnost (podobně, jako alkohol apod.) a soudy budou takovým viníkům nehod tresty vynášet poblíž horní hranice!

marci1

Epileptik by v žádném případě neměl řídit auto. Neohrožuje jen sám sebe, ale také především ostatní účastníky silničního provozu. Epilepsie se může časem zlepšit a lékař mu povolí vrácení nebo vyřízení řidičského průkazu – viz třeba Dalibor Gondík. Četla jsem, že už může řídit. 🙂

Dochy

Tak jako zaměstnavatel bych se zajímal hlavně o vstupní prohlídku a chtěl potvrzení od vašeho praktika. Pochybuji, že by Tvůj praktik nevěděl, že trpíš epilepsií. Pokud to ví, tak pokud rovnou potvrzení neroztrhá, pošle tě na vyšetření ke specialistovi. Pokud potvrzení nakonec dostaneš, předpokládám, že je nemoc natolik pod kontroolou, že nepředstavuje výrazné riziko.
K té epilepsii: pokud se nemýlím tak jako epileptik je člověk veden už stále, pokud jednou je zaa epileptika označen. Pokud má záchvaty opravu zřídka a je schopen si včas uvědomit, že s e něco děje…