Michal01

Zaměsnavatel mi nedal už druhou výplatu

a ani výplatní pasku a ještě mi vyhrožuje výpovědí.Jsem tam zaměstnan 1 rok.Prosím mužete mi poradit jak to mam řešit a na koho se obratit?děkuji

Odpovědi
mosoj

V našem právním státě nemáte téměř žádnou obranu. Jedině podat návrh na konkurz.

Byl jsem kdysi v podobné situaci zaměstnavatel nám dlužil výpkaty za 1/2 roku.
V konkurzním řízení jsme něco dostali ale 20 000 Kč jsem za posvěcení soudu stejně nenávratně odepsal.

anonym

Dobrý den.
V první řadě bych se zaměstnavatele zeptala, jak to s doplacením výplat vidí a kdy mám očekávat, že mi svůj dluh zaplatí. Bude-li ochotný se domluvit na termínu, chtějte jeho potvrzení písemně.
Bude-li zde jakýkoliv problém se dohovořit, máte možnost nahlásit zaměstnavatele za neplnění svých povinností OSSZ, ZP, Živnostenskému úřadu. Je reálný předpoklad, že v případě, že Vám zaměstnavatel nevyplácí mzdy, neodvádí ani odvody na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění.
Další možností je vyhlásit na zaměstnavatele konkurzní řízení, nebo jej žalovat přímo v rámci občansko právního řízení.
Vše bude zdlouhavé a problematické. Spravedlnost v naší zemi je opravdu slepá.