Miroslavst

Záludná otázka-proč tomu tak je?

Proč je sůl levnější než zlato, když lidé potřebují sůl k přežití, zatímco zlato nikoliv?

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud by se na Zemi nacházelo tolik zlata jako soli, určitě by sůl byla dražší, protože je pro lidi i zvířata nezbytná. Ale protože podle vědců zlato vznikalo za obrovských teplot a tlaků až při výbuších supernov, byla jím naše matička jen sklomně pokropena. Přestaňte se trápit a nějak se s tou disproporcí v cenách vyrovnejte.

Další odpovědi
Fly

Žeby bolo soli viacej než zlata? 😉 Zlato je vzácny kov, soľ je pre nás bežná, každodenná záležitosť.

Ale myslím si, že keby sa tý, čo ťažia soľ dohodli zvýšiť ceny, ľudia by si zvykli.

vecernice

Zapeklitá otázka,ale jedinej kdo na to přišel tak byl král JÁ III.protože mu dala Maruška pořádnou lekci.