DotazovačFra

Žaludeční vřed?

Ahoj, jednou za týden se mi stává že se v noci probudím a bez jakéhokoliv napití bublinkové vody začnu krkat, jenže s takovou divnou chutí. Normálně usnu jenže ráno už běhám na záchod, protože mám vždy průjem. Také se mi stává, že občas cca 1–2h po jídle mám křeče do břicha, které ustanou tak za 45 až 60 minut. Tak se ptám, můžu mít žaludeční vřed?
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpoměl, že mě taky několik dní bolí pravý bok.

Odpovědi
anonym

Můžeš, ale podle příznaků je to málo pravděpodobné*) – spíše si vysleduj, cos předtím jedl (oběd, večeře) a podle toho, případně, uprav jídelníček.
___
Smysluplnou odpověď na otázku zda máš a nebo nemáš žaludeční vřed ti může dál jenom tvůj doktor na základě vyšetření – přes Odpovědi to nefunguje…
😉
Doplňuji:
Bolí-li tě k tomu (všemu) pravý bok – neváhej a šupajdi k doktorovi – se slepákem není radno žertovat (i když jej máš, zřejmě, jen podrážděný, kdyžuž tento stav trvá několik týdnů)…
😉
Vždycky je lepší se od doktora dozvědět, že ti nic není, než aby tě musel zachraňovat při nějakém akutním stavu!

badisko

Tak jsem googlil ..vsude pisou vice mene to same … napr ..==>

Žaludeční vřed je sezónním onemocněním. Kritické období pro tuto nemoc je obvykle jaro a podzim. Právě v této období je třeba začít speciální léčbu vředů, aniž čekat na nepříjemné příznaky. Žaludeční vředy jsou doprovázeny táhlou bolesti v břiše, která se projevuje ihned nebo 15–30 minut po jídle, a pak postupně zmizí. Během exacerbace vředové choroby se může objevit pocit nevolnosti, říhání kyselého obsahu žaludku a pálení žáhy.

Při vředové chorobě bolesti vznikají při lačném žaludku v noci. Často bolí nejen břicho, ale levá strana a dokonce i záda. Zbavit se jich je možné vypitím vody, mléka nebo snědením nějakého jídla. Ku podivu vředy nepotlačují chuť k jídlu, naopak neustále se zdá, že žaludek je prázdný a chce se jíst.

Dříve pacienti s žaludečními vředy museli držet přísnou dietu. V dnešní době lékaři doporučují držet dietu v období exacerbace vředů, a v jiné období stravovat se zdravě a vyváženě.

V období akutní exacerbace žaludečních vředů z jídelníčku se vylučují ostrá, kyselá, smažená i tučná jídla a sycené nápoje. Jindy je důležité nemít prázdný žaludek po dlouhou dobu. Je vhodné jíst po ránu krémové polévky, rosoly, kaše, ovesná kaše apod., dávat přednost vařeným a dušeným jídlům. Doporučuje se jíst maso, mléko, vejce a toasty.

Vyhýbejte se stresu pokud máte žaludeční vřed! Pokuste se uspořádat svůj život, abyste měli čas pro relax. Omezte pití alkoholu a kouření cigaret, protože oslabují obranyschopnost organismu.

MK44

Co byste nemohl? Zrovna jako třeba žlučníkové kameny. Anebo jen pocuchané nervy. Nebo něco jiného, co může odhalit toliko lékař a to ještě ne po internetu, ale sonografií a gastroskopií.

ahold

Žaludeční vřed se projevuje jinak.
Spíše to může být reflux žaludku. Vracejí se žaludeční šťávy – proto asi ta divná chuť. Určitě si zajdi k lékaři. Bez léčby může dojít k poleptání jícnu.
Nepodceňuj to.

da ny

Utíkejte k lékaři, chce to laboratoř a vyšetření GIT.
Nenechte se odbýt!
Přes veškerou „péči“ gastroenterologa se mu podařilo v mém případě přehlédnout obrovský průšvih s nezvratnými změnami na zdraví.
Žaludeční vřed a reflux (obvykle hiátová hernie) je to nejmenší zlo, které by Vás mohlo potka /reflux bývá zpravidla provázen pálením žáhy/.
Hodně štěstí a brzké uzdravení!