Haruko198

Poradíte, jak, zklidnit žaludeční neurózu u 16leté dívky?

Žaludeční nervozita u 16leté holku 16leté dívkxy?

Ahoj, na začátku ledna jsem dostala bolesti břicha, myslela jsem, že to není nic extra vážného. Jeden den jsem ve škole zvracela. Leden a únor jsem nějak přežila ale tento měsíc je muka. Na začátku týdne se mi udělal zánět kolem oka, díky tomu jsem byla týden doma, druhý týden jsem pak taktéž zůstávala doma protože jsem měla škrábání v krku a měla jsem se problém najíst. Ovšem, že mé křeče se zhoršili, více mě bolí břicho a trpím nechutenstvím k jídlu, bohužel vážím kolem 50Kg a tak ztráta každého kila je pro mě nepříjemná(a to jím docela hodně). Začala jsem brát Novopassit ale mám pocit, že nepomáhá… Naučila jsem se alespoň to zklidnit ale bolesti břicha se nevzdávají. Poradíte mi jak to zklidnit? Spím 8–9 hodin. K psychogovi jdu 1.4. A také jsem měla problémy s jednou učitelkou ale přestup nepomůže a stejně ani nechci přestupovat(tento rok vycházím). A ještě nemám sílu se motivovat abych to uklidnila, mám pocit že mi nic už asi ani nepomůže…

Nejlepší odpověď
annas

Považuji za správné, že své problémy chcete řešit s pychologem. Je třeba dívat se na problémy jinýma očima. Žadludeční neuróza vzniká nejčastěji z vnějšíc příčiny., tedy streu.

Je vdiět, že se chcete změnilt, zaměřit se na klidnější život, vidět jinak problémy, které vám znepříjemňují ži­vot.

Ale je třeba, aby vás vyšetřil i lékař, protože můžete mít i oslabenou sliznici žaludku, klterá může vést i ke vzniku žaludečních vředů. I když osobně si myslím, že užívánío tablet není opravdu trvalé řešení.

Možná by byly vhodnné nějaké bylinkové čaje, které nemají vedlejší účinky. Poradí vám v lékárně.

Ale nepodceňujet své problémy. Uvildíte,. co vám řekne nejen psycholog, ale i lékař.