Byznys_man

Založení živnosti a platba předem.

Dobrý den, chtěl bych nakupovat zboží ze zahraničí a prodávat je aukčním serveru s tím, že bych je objednával až po platbě předem od kupujících. Jelikož dovoz ze zahraničí trvá několik týdnů, tak jestli je možné vystavit nabídky zboží s platbou předem a mezitím si vyřídit živnostenský list na tuto činnost(v průběhu čekání na dovoz zboží). Později bych měl samozřejmě i nějaké zboží nakoupené předem pro rychlejší dodání v případě zájmu o toto zboží. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo soudný ti peníze předem nezaplatí, když nebudeš mít ani živnost.

Další odpovědi
Hlada

Na Aukru je to zcela běžný způsob obchodování. O existenci živnostenského oprávnění prodejců s gustem pochybuji. Jestli si ho chceš vyřídit, tak je to otázka jediné návštěvy kteréhokoli Živnostenského ú­řadu.