PeteCZ

zalohovani a format

Jeden znamy chce, abych mu na jeho PC s win Vista zalohoval nektera data, a pak nainstaloval win 7. Pocitam, ze s instalaci win 7 budu PC i formatovat, ale jak to skloubit, abych zaroven naformatoval disk a zalohoval nektera data? jde to jinak nez pres zalohovani na externi medium?

Nejlepší odpověď
Hlada

Na disku můžete vytvořit nový oddíl, na ten zkopírovat data a při instalaci udělat formát jen C. Obecně je ale lepší mít zálohu pracovního disku i s daty na externím. Taková záloha je použitelná pro jakoukoli poruchu.

Další odpovědi
Vojtěch

Pokud má disk rozdělen na více oddílů, zazálohoval bych data na jiný než systémový oddíl. Systémový oddíl je ten, kde jsou nainstalovány Windows. Obvykle to bývá disk C, nachází se v něm složka WINDOWS. Při reinstalaci systému pak zformátovat pouze tento systémový oddíl.

Pokud má oddíl pouze jeden existuje ve windows Vista nástroj Správa disků (pravou myší na Počítač a vybrat Spravovat), který dokáže oddíl minimalizovat a na uvolněném místě vytvořit nový oddíl. Na disku ale musí být dostatek volného místa.

Zdroj: http://extrawin­dows.cnews.cz/spra­va-disku-udrzovani-poradku-ve-windows-vista