Pavel1212

Zálohování a archivace

Čím se liší, jestli zálohuji dokumenty na disk D:, nebo když ty soubory tam jednoduše zkopíruji?
Díky za odpověď 🙂

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Interní předpisy nějaké firmy to určitě rozlišovat budou, ale pro domácí prostředí je to jeden pojem.

Je čistě na Vás, zda zazálohujete tak, že přetáhnete složku Dokumenty na externí disk nebo zda si před tím složku zkomprimujete, aby na externím disku zabrala míň místa

Další odpovědi
Hlada

Pojem zálohovat používají zálohovací programy, např. True Image Home, které na rozdíl od obyčejného zkopírování tvoří zálohy v naplánovaných termínech, data volitelně komprimují, nekopírují pokaždé celý obsah, ale jen rozdíly nebo přírůstky a pod.