Kepler

Zalhali byste ke svému prospěchu?

Dejme tomu, že byste se ocitli v nějaké utopické společnosti, kde by nikdo nechápal, co je to lež. Zalhali byste ke svému prospěchu, za předpokladu, že byste nikomu konkrétnímu neublížili? Jaký prospěch by to byl?

Nejlepší odpověď
marci1

Nebudu lhát: zalhala. 🙂

Další odpovědi
Lamalam

Lež se mi hnusí. Nikdy v životě jsem nezalhala, a to ani v myšlenkách. To je pravda pravdoucí:-)

Elk

Ano! Nevím přesně, co je otázkou konkrétně myšleno, ale KAŽDÝ člověk někdy zalhal aby se vyhnul něčemu nepříjemnému. Jestli někdo napíše, že NE, tak opět lže a to nejenom tady, ale ¨hlavně sobě! Výborná otázka k zamyšlení…

ivzez

Ne.

Netvrdím, že jsem nikdy nezalhala, ale už je to tak dávno
(několik desítek let), že si skoro už ani nepamatuju, v čem a proč.

Pro mne je pohodlnější nelhat, protože si pak nemusím pamatovat,
co bych si kde vymyslela. A navíc se mi lhaní protiví.

zjentek

K prospěchu? Proč jako? Jsem za vodou a budu, i když to na rovinu a po pravdě řeknu. A i kdyby konkrétnímu posluchači praskal ču*ák, fakta to nemění.

Kepler

Bůh si to taky přečetl, ubohá Lam, kéž ti odpustí! 🙂