Miru1

Zákonné pojištění u vozidla zadrženého policií.

Mám auto zadržené policií na záchytném parkovišti. Jak je to se zákonným pojištěním.Musím ho platit nebo ne.

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. Zákoné pojištění platí vlastník vozidla. V zákoně neni žádná zmínka o tom kde vozidlo je.Máš auto, tak plať

Kric.ouwner

No ale pokad ho tam chcete nechat delší dobu a nebo se auta zbavit tak jí samozdřejmě můžete zrušit ale pak nepočítejte s tím že vás od tamtud pustí , to pak výjde pěkně draho taková odtahovka ( ale zas když je to známý tak je to dobrý ) …

cukrar

Miru, některé odpovědi nejsou správné. Zkusím upřesnit, pokud je záchtné parkoviště veřejně přístupné tak amusíte mít pojištění, pokud je to ale ohrada, kde může jen někdo, tak nemusíte. Mnoho lidé si myslí, že platit pojištění se musí vždy, ale toto řeší přesně zákon 168/1999 v §1 odstavec 2. Jen tam je přesně napsáno, kdy se musí uzavřít pojištění. Jiný právní předpis to neřeší…

Drape, mýlíte se, tak to v zákoně určitě není!!!

Zdroj: ICQ 55180641