pepe27

zakonna mzda

Dobry den chtel bych zeptat, zamestnavatel my dal hodinovou mzdu 27kc neni to naka blbost nemela by byt vyssi?poradte kolik je podle zakona, teda jestli vubec v nasem state neco takoveho existuje.....

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak to je tedy blbost jako trám!!!
Ano existuje zákon o minimální mzdě a ta činí 8000 nebo 8100Kč HRUBÉHO (pozor lidi si to furt pletou) měsíčně při PLNÉM PRAC. ÚVAZKU!
To vychází něco kolem 50,–Kč HRUBÉHO na hodinu.
V případě, že dává méně, porušuje zákon.
A ještě jednu věc, která mě napadla: Doufám, že nejsi student, který pobírá jen mzdu na praxi, tam je to jinak a ve 2. nebo 3. ročníku to myslím odpovídá.

pepe27

student nejsem