Peki

Jak zakončit motivační dopis?

Dobrý den,

mám dilema, jestli v motivačním dopise nakonci použít S pozdravem, nebo S úctou.

Co myslíte?

Osobně se příkláním s úctou.

Budu rád za vaše názory díky 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Osobně právě naopak – ledaže bys pociťovala úctu přímo k tomu/té personalistovi/ce, který/á bude dopis číst…
😉
Můžeš třeba i popřát radostný, příjemný či pěkný den, příjemné pracovní úsilí (i když to by mohlo být vnímáno jako sarkasmus), mnoho úspěchů či zdaru ´v dané oblasti´ (preferuješ firmu a její úspěch)…

Další odpovědi
marci1

Na zakončení motivačního dopisu bych použila spíše „S pozdravem“. 🙂

setapouch

„S pozdravem“ je slušné a obvyklé.

ivzez

„S pozdravem“

Pozdravit můžete i neznámého adresáta.
Úctu můžete mít jen k tomu, koho znáte.

„S úctou“ vnímám jako zastaralý pozdrav.
V dnešní době se s ním setkávám výjimečně, někdy bývá míněn ironicky.

____

Jestli o to místo stojíte, použijte v dopise moderní spisovný jazyk.
„Nedomnívejte, že splňujete požadavky (předpoklady)“, ale normálně
zaměstnavateli nabídněte své přednosti, znalosti a dovednosti.

Nepochlebujte zaměstnavateli a neopisujte žádné vzory z internetu!

pucipuci

Nic z toho se nepíše. Motivační dopis vypadá ve zkratce takto: Reaguji na Vaši nabídku…,s touto prací mám zkušenosti nebo rád bych tuto práci získal,protože pracovat (s lidmi ,zvířaty )mě baví. Byl/a bych ráda,kdybyste mě zařadili do databáze aktivních uchazečů o tuto pozici. Pod to připsat kde a datum. V papírové podobě + vlastnoruční podpis.Nic víc.
Takové to blá blá se píše do meilu a že reagujete na nabídku- s pozdravem nebo přáním hezkého dne nakonci a že posíláte v příloze CV + Motivační dopis.