annas

Zázrak, či zákon přírody, stoupá-li alkohol s kostkou ledu rychle do hlavy kvůli tomu, že led byl v minulosti oblakem?

„Přece i móda se řídí přírodou. Na podzim se odívá do podzimních barev.“ Jan Sobotka. Platí?

https://books­.google.cz/bo­oks?id=uq5wjLH­8DtkC&pg=PP1&lpg=PP1&dq=­aforismy+Jan+So­botka&source=bl&ot­s=22L0RpDvLe&sig=XGsZRMX­tXmeQzl8RipmeP­C7k2u8&hl=cs&sa=X&e­i=9USYVKHrNoq6y­gO4koGwCw&ved=0CFI­Q6AEwDDgK#

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/bran­dy-sklo-alkohol-drink-kou%C5%99-585794/

Nejlepší odpověď
zjentek

Řekl bych, že tato otázka nějakým způsobem navazuje na tu o hlavě v oblacích>>>https­://www.odpove­di.cz/otazky/ne­vi-li-clovek-kudy-kam-ocita-se-na-dne-hleda-perly-protoze-ma-hlavu-v-oblacich-poradite-jak-se-z-toho-dostat#discussion …nacházím zde spojitosti. (;

Pokud ale jde o led z obrázku, tak bych se ani nedivil, kdyby stoupal rycjhle do hlavy. Sama pohlédněte – vždyť led sám je zde zmrzlým alkoholem, není- liž? (;

Další odpovědi
Kepler

Copak alkohol s ledem, ale takový horký grog, to je teprve blesková vrtule! To teplo pomáhá mnohem víc, protože ho máme od sluníčka. Nakonec by ani ten oblak, potažmo led, bez něj nevznikl.
Móda Přírody? Víc se mi líbí ta jarní!

Kelt

Led je lehčí jak voda a alkohol se mísí s vodou neomezeně. A když budu polévat led alkoholem, bude téct do nádoby. Na druhou stranu, bude směs vody a alkoholu mrznout při nižší teplotě a to podle obsahu alkoholu.
Viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Směs_vody_a_e­tanolu
A v těle se led roztopí, takže tam přijde voda a alkohol. Co bylo dříve – voda, led, pára – Voda se vyskytuje ve všech skupenstvích.
Tady sice neodpovídám na citát, ale probudila se duše přírodovědce.

Drap

Bohužel, toto neplatí. S oblaky to nemá nic společného. Kostka , nebo i více ledu v alkoholu způsobí pouze falešný pocit, že jsme toho vypili méně a tak si ještě můžeme dát. Až hladina alkoholu stoupne dooblak, tak led může nepatrně ulevit přiložením na čelo.

aliendrone

Alkohol stoupá do hlavy sám o sobě i bez pomoci. Led ovšem může působit jako katalyzátor „procesu náhody“, zejména pokud jde o dobré MUŽE. Pokud je led v blízkosti, doporučuji maximální opatrnost! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.