Chozze1210

Zákon o stavebnictví lze stavět u bývalého kravína? Respektive do kdy platí ochranné pásmo. Je na to zákon?

Dobrý den,
Mám možnost stavět u bývalého kravína.
Teť jsou tam koně.
Je tam velice pěkný stavební pozemek.
Pozemek se nachází přes obecní komunikaci, nic méně je cca 5m od bývalého kravína.
Na stavebním úřadě, jsem narazil ohledně ochranného pásma kolem kravinu.
Moje představa byla, že postavím dům na samém kraji pozemku s pozemní komunikaci a kravinem.

Dům bych postavil, tak aby byl zády k bývalému kravinu ( teď koní)
Na úřadě mi řekli, že na samém okraji lze stavět, ale s jiné strany pozemku a nebo u prostřed pozemku. Protože je tam ochranné pásmo.

Prosim o radu jak je to s ochranným pásmem u bývalých kravinu.

Děkuji za odpověďi

Odpovědi
Drap

Záleží na zastavovacím plánu obce a na rozhodnutí stavebního úřadu.

Mc Merkurion

…spíš se bude jednat o ochrané pásmo na tvém pozemku >>> nesmí se stavět na samé hranici, je tam odstup, nevím teď přesně, ale asi dva až pět metrů …