Avatar uživatele
karolka<3

Jako který slohový útvar byste označili nějaký zákon?

Dobrý den,
jako který slohový útvar byste označili nějaký zákon? Vypracovávám pracovní list k maturitě, kde je jako neumělecký text část zákona o rodině ($24 a $24a) a mám jej zařadit do slohového útvaru a nevím, jako co ho mám označit. Předem moc děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Na tento odkaz jsem se dívala předtím, než jsem sem otázku dala, ale nebyla jsem si jistá, zda berou zákon jako slohový útvar sám o sobě nebo je možné ho označit jako něco jiného. Jinak vím, že se paragraf značí jinak, jen jsem nemohla najít klávesu s paragrafem a znaky si jsou podobné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Slohové útvary právní předpisy, směrnice, vyhlášky, zákony a výklady k nim patří do stylu prakticky odborného a jsou založenzaložené na výkladovém postupu.

Diskuse k rlzným předpisům, úvahy nad mini – postup úvahový ve stylu prakticky odborném. Ale to se zřejmě úkolu netýká.

Určitě to najdete v učebnici českého jazyka, oddíl Stylistika, kde jsou jednotlivé funkční styly, slohové postupu a útvary vysvětlené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

https://www.go­ogle.cz/#q=za­kon+slohovy+ut­var
Doplňuji:
Prvni odkaz. A necleni se na dolary, ale paragrafy!

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek