karolka<3

Jako který slohový útvar byste označili nějaký zákon?

Dobrý den,
jako který slohový útvar byste označili nějaký zákon? Vypracovávám pracovní list k maturitě, kde je jako neumělecký text část zákona o rodině ($24 a $24a) a mám jej zařadit do slohového útvaru a nevím, jako co ho mám označit. Předem moc děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Na tento odkaz jsem se dívala předtím, než jsem sem otázku dala, ale nebyla jsem si jistá, zda berou zákon jako slohový útvar sám o sobě nebo je možné ho označit jako něco jiného. Jinak vím, že se paragraf značí jinak, jen jsem nemohla najít klávesu s paragrafem a znaky si jsou podobné.

Nejlepší odpověď
annas

Slohové útvary právní předpisy, směrnice, vyhlášky, zákony a výklady k nim patří do stylu prakticky odborného a jsou založenzaložené na výkladovém postupu.

Diskuse k rlzným předpisům, úvahy nad mini – postup úvahový ve stylu prakticky odborném. Ale to se zřejmě úkolu netýká.

Určitě to najdete v učebnici českého jazyka, oddíl Stylistika, kde jsou jednotlivé funkční styly, slohové postupu a útvary vysvětlené.

Další odpovědi
setapouch

https://www.go­ogle.cz/#q=za­kon+slohovy+ut­var
Doplňuji:
Prvni odkaz. A necleni se na dolary, ale paragrafy!