Vašek123

Základová deska msi ms7267 ver 2.2, proč mi instalace spadne?

Dobrý den prosím vás když chci instalovat na tutu desku win7/8 tak mi instalace spadne ani se nenačte instalace, ale když instaluji win xp tak se to nainstaluje cd mám dobré instaloval jsem z nich 3 jiné pc :)
Doplňuji:
no prostě než se začnou instalovat soubory instalace spadne :( ale xp nainstaluje :) koukal sem s čím je kompatibilní a je kompatibilní s xp a vistama ale není to tak stará deska mám starší a na ně to jde nainstalovat…

Odpovědi
Quimby

Co přesně znamená, že instalace spadne ale přitom se nenačte?

cochee

Napadají mě dvě věci, vlastně tři. 1. Deska je vybavena „osekaným“ rozhraním PCI-E×16 pro grafické karty, zvaným PCI-E Lite. Takové rozhraní podporuje jen vybrané grafárny, jejich seznam najdeš na stránkách výrobce. Pokud máš grafickou kartu a nechceš kontrolovat ten seznam, zkus ji vyndat a nainstalovat ty WIndowsy jen na integrované grafice, kterou je deska vybavena. S tím souvisí 2.
V BIOSu by měla být nějaká položka „Windows 8/8.1 Feature“ – týká se grafárny – zkus ji přepnout do opačného nastavení, než je teď, platí pro provoz s diskrétní graf. kartou, ne s integrovanou. A 3. Možná, že máš namontovaný CPU, který vyžaduje vyšší verzi BIOSu, než máš aktuálně. Zkontroluj to v listu kompatibility, viz zdroj (nejnižší požadovaná verze BIOSu je u každého procesoru v poslední položce, sloupek „Result“). XP ti pak na tom jede, protože nezná nový CPU a nepoužívá jeho nové instrukce, zatímco Win 7 a 8 by je rády používaly, ale je problém s tím BIOSem. Řešením je flash novějšího BIOSu, alespoň verze vyžadované pro CPU v kompatibili­ty listu.

Zdroj: http://www.msi­.com/support/mb/945GZM3­_PCB_2.2.html#sup­port-cpu