mišáková

Zakladní anatomie a fyzologie močového ústrojí

prosím o popis nebo odkaz dík jste doří.

Nejlepší odpověď
annas

Určitě víte, že fyziologie je věda studující funkci organismu a jednotlivých orgánů. Tzv. normální f. se zabývá funkcemi zdravých orgánů, patologická f. studuje přičiny jejich dysfunkce.
Něco jsem Vám našla, podívejte se, zda Vám informace budou stačit. Po otevření stránky se přesuňte na heslo Ústrojí močové.

Zdroj: http://www.ima­turita.cz/matu­ritni-otazky/biologi­e/anatomie-a-fyziologie-v-bodech-*/362/