Anonym*

Jaký je základ křesťanské morálky? A co obsahuje?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

U podobných otázekl uvádím, že stačí znát Desatero, u něhož vycházel iMorální kodex budovatele komunismu.

Měl byste je znát. V Desateru jsou uvedená pravidla morálky. Pokud jste věřící, tak platí i ta 3 na levé straně, pokud ne, tak těch zbývajících sedm.

Hypotetické – kdyby je lidé dodržovali, určitě by bylo líp. Ale najdou se jedinci, jimž nevadí, že urážejí, nepřiznají svou pravduj, protože se považují „za vševědoucí“.

Ale to už se dostávám k sedmeru hlavních hříchu.

Pýcha, lakomství, smilstvo, nestřídmost, závist, hněv a lenost

Každý se může rozhodnout, co bude respektovat.

Další odpovědi
Edison

Kniha knih: Bible. Tam najdeš podrobnosti.

Roman71

Anonyme, nejlepší je začít číst evangelia a přemýšlet nad tím, co učil Ježíš své učedníky, kteří ho chtějí následovat. Dozvíte se hodně o smyslu života křesťana, jeho náplni a jak sloužit Bohu. Morální zásady jsou shrnuty už v desateru a nezměnily se. Ježíš Kristus desatero shrnul do dvou největších přikázání zákona a tím v podstatě vysvětlil, na čem jsou Boží zákony a morální zásady postavené – na lásce k Pravému Bohu a k bližnímu.

Bobek 2

Nějaká shrnutí jsou tady:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/K%C5%99es%C5%A5an­sk%C3%A1_etika
Ale to je příliš vzletné a obecné.

Samozřejmě každý křesťan i nekřesťan si může v křesťanství najít jiné důrazy, a o některých pak lze i pochybovat, jak moc jsou křesťanské a jak moc jsou správné.

quentos

"Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky." – tohle vyskočí po zadání NEOTÁZKY (což byla ta původní) do POLE PRO OTÁZKU (ýstižněji už se to pole snad jmenovat nemůže). Co přesně vám brání do POLE PRO OTÁZKU napsat OTÁZKU???