Lotr2008

Zakázání " Instalace z neznámých zdrojů" zabrání instalaci všech možných mobilních virů?

Je to tedy ten nejlepší antivirus? Nebo nějaké mobilní viry by se mohly i přes toto zakázání nainstalovat proti mé vůli?

Odpovědi
Hlada

Osobně ani z vyprávění jsem se nesetkal s nikým, komu by mobilní virus způsobil nějakou škodu. Měl jsem instalované dva intiviry od renomovaných výrobců. Oba neustále otravovaly reklamami a výzvami k zaplacení a nic nikdy nenašly. Z toho jsem udělal jediný závěr: Nejlepší mobilní antivirus = žádný.

anonym

Ano, pokud zakážete instalaci s neznámých zdrojů a nebudete tuto funkci povolovat, pak jste chráněn přímo katalogem Google Play, ze kterého aplikace instalujete. Ten umí, v případě že snad výjimečně najde škodlivou aplikaci, která do katalogu pronikla, tuto aplikaci odstranit z katalogu i vašeho telefonu a udělá to automaticky, takže Google Play je nejlepší antivir pokud máte vypnutou „instalaci z neznámých zdrojů“ a jiný skutečně není v takovém případě třeba.