ZAKAZ RIZENI MOTOROVOHE VOZIDLA 171§

mam zakaz od roku 2000 a doposud jsem porusoval zakaz rizeni,dvakrat jsem byl za to odsouzeny timto jsem se chtel zeptat zda na me spada amnestie dekuji predem za odpoved

Odpovědi
standa

Částečně se na vás ´amnestie´ vztahuje, protože jste se svým jednáním dopouštěl i trestných činů dle § 180d „řízení bez ŘP“, které už nebudou trestnými činy, ale jen přestupky.

Ale protože jste se dopustil i trestných činů „maření výkonu úředního rozhodnutí“, kde se z vašeho pophledu nic nezmění, tak se vás ´amnestie´ dotkne jen tím, že se vám souhrnný trest lehce sníží.

Ale za ty ´nové´ přestupky dostanete určitě velkou finanční pokutu a nepochybně zákaz řízení, který vám bude sice spolu se zrušeným trestným činem (180d) také zrušen, tak tento zákaz řízení dostane ´nově´ v rámci přestupkového řízení.