Korelice

Zákaz konkurence

Mohu se zeptat, jestli musí být ve společenské smlouvě také „Zákaz konkurence“? Nebo je to volitelné? Děkuji
Doplňuji:
Jedná se o formu v.o.s.

Odpovědi
Michal Kole

Ve smlouvě může být vše co není zakázáno zákonem.

ale když se to vezme logicky tak přece musíte dát „kolegovi“ na jevo, aby nepracoval pro Vás a ještě pro konkurenci, aby Vás poškozoval (např. sděloval Vaše plány)

Obecně, čím víc o nový plánech firmy ví více lidí tak tím je větší bezpečnostní riziko.

A často konkurence takovému člověku zaplatí případnou pokutu a v případě vyhazovu ho i zaměstná.

venkovan

Do smlouvy bych to nedával, ale v případě prozrazení partnerství s konkurencí bych sekal ruce a trhal jazyk.
Je to jeden z nejzákladnějších vztahů ke svému zaměstnavateli – nevynášet z firmy.