orwell

Zákaz domobrany – myslíte si, že to byl dobrý nápad?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/vla­da-podporila-zakaz-domobrany-40309017

Nejlepší odpověď
zjentek

No tak jistě! Pokud se dostaneš do konfliktu s domobranou, ani nevíš, jestli ses zároveň nedostal do konfliktu s kriminálníkama anebo s kým vlastně.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že ano. Nebylo by to kontrolovatelné.
„Tuto aktivitu podporuji, za mě tam bude kladné stanovisko. Tento návrh řeší, aby nevznikaly svévolné spolky, ale aby to bylo organizované a bylo to pod odborným dozorem,“ řekl v pondělí při příchodu na jednání vlády ministr obrany Lubomír Metnar.

elkon

Kdyby existovala domobrana, tak by se zbraně mohly dostat do rukou různých magorů, což by asi dobře nedopadlo.

Ametyst

Čím víc zákazů, regulací a buzerací shora, tím hůř to nakonec dopadne. Organizovaný zločin je špičkově vyzbrojen, a to policii uniká. Té šel vždycky nejlépe „boj proti vnitřnímu nepříteli“, žejo.

Edison

Četl někdo z vás návrh toho zákona? Já ne. A jak je vidět, buďto to nečetli ani novináři, nebo o tom zcela záměrně nemluví. Jak se můžete vyjadřovat k něčemu, o čem vůbec nic nevíte?

A opět bulvár „holinky.cz“.

Kryšpín

Samozřejmě máme silnou armádu a spolehnutí na NATO.

cukrar

Ano, je to dobrý nápad.

Edison

Elkone, tak to mi vysvětli. Jak by k tomu mohlo docházet? Každá zbraň podléhající registraci, pokud je legální, je přísně evidována, včetně svých základních součástí a to i jejich držitelé a majitelé. O nelegálních se bavit nebudem, bo těm je úplně jedno, jetstli nějaké domobrany existují, nebo kdo je drží… pochopitelně nelegálně. Je vidět, že o našem zbraňovém zákonu nevíš vůbec nic. Nemluvě o tom, že „zákaz domobrany“, jak je to prezentovaný, se vůbec netýká zbraní, ale domobran.

Edison

Kryšpín dovede pobavit. 😁 Naposled jeden z velkých a silných členů své koaliční partnery ani neiformoval, že v kritické oblasti hodlá podniknout vojenský zásah. 😁

zjentek

S kriminálníky.