ShyDoe

Zajímavý referát na biologii

Dobrý den, mám mít referát na biologii a taky na jaře napsat seminárku, jenže vůbec netušim, o čem mám psát, aby to zaujalo… nevím ani o nějakém aktuálním problému, nebo tématu, který se v dnešní době řeší, poradil by ste mi někdo ? může to být cokoli, co souvisí s biologií. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Drap

Co třeba sociální vazby mravenců ? Velmi zajímavé a široké téma.

Další odpovědi
mosoj

Předpokládám že se jedná o biologii a ne zoologii.
Zamysli se nad poklesem pěstování obilí, brambor a z toho plynoucích dopadů na životní prostředí, soběstačnost ve výrobě potravin, živočišnou výrobu atd. Vidím v tom rozsáhlé téma i pro tu seminárku. Srovnej negativní dopady pěstování monokultur jako je řepka olejná.

A co o různých raritách v přírodě?
Např.:
že netopýr je jediný savec který umí létat.
Bagheera kiplingi je jediný známý pavouk, který je vegetarián.

cochee

4154: zabils…

😁