štamgast

Zajímavost o „konci světa“ a Mayském kalendáři.

Víte o tom, že Mayský kalendář je tak nepřesný, že se nacházíme podle nich někde mezi lety 1493 až 2532? To znamená, že „konec světa“ už byl nebo teprve bude.

Nejlepší odpověď
Drap

On neni tak nepřesný. Mayové byli velice zdatní pozorovatelé hvězd. Tam je spíše problém s interpretací toho původního kalendýře. Ale ať je to jak chce, stejně s tím nic dělat nemůžeme, a tak je zbytečné se zabývat věcmi, které nemůžeme ovlivnit.
Na rozdíl od jiných problémů. Například zvolení paní Peake jsme mohli ovlivnit a vidíš co z toho za šlamastiku vyšlo.

Další odpovědi
iceT

Maysk kalendář taky může být nepřesně čten,vždyť ani potomci Mayů nejsou schopni ho přečíst,ani nelze přesně datovat.A to magické datum?Překáží mi nula v číslovce 2012…

briketka10

no Hurá

M.

Ale Mayové nepředpověděli konec světa. Pochopte to už.
To předpověděl jeden blbeček, kterého se chytli ostatní.

huxa

ještě nebyl, teprv bude, vidím to na zítřek, protože se to přepočítávalo