Zajímalo by mne, jestli jste pověrčiví?

jestli jste pověrčiví.Tak,stan­dardně = černé kočky,kominíci,čtyř­lístky,pátky 13. atd.
I jen v duchu přísloví:"Není šprochu,aby na něm nebylo pravdy trochu?

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevím jestli je to pověrčivost,ale když přeběhne kočka,tak lamentuju,že dál už nepojedu,stejně jedu,v pátek 13 prohlašuji,že nebudu ani vylézat z postele,stejně vylezu. Nijak zásadně to neprožívám,vím že se to říká,zalamentu­ju,ale jinak tomu nevěnuji pozornost…

Další odpovědi
annas

Nejvíc jsem věřila na kominíka. Jenže teď se objevuje málo. Aby mně kominík přinesl štěstí, musela jsem držet knoflík, potkat pána v brýlích a paní v šátku. Někdy knoflík opravdu nevydržel. Čtyřlístek jsem našla jednou, když jsem byla ještě dítě, takže nevím..
Černé kočce přes cestu se snažím vyhnout. Pátek 13. mně několikrát přinesl smůlu – např. při krájení chleba sjel nůž do mé dlaně. Datum si pamatuji, protože to bylo ve svatém týdnu před maturitou. Zavázaná ruka měla výhodu, že jsem u zkoušky z matematiky nemusela rýsovat na tabuli trojúhelník a kružnici. Jindy jsem na kole vletěla do škarpy a ošklivě si rozbila koleno. Úrazů jsem měla hodně, jen nevím, zda za to vinit pátek 13. či černou kočku. Nebo svou nešikovnost.

quentos

ale jo… i když pamatuju, že spíš smůla přicházela se zpožděním v sobotu 14. Pak jsem s oblibou říkal, že „jsem včerejší“. Jinak na šťastných a nešťastných číslech taky něco bude… když jsem na turnaj nalosován na třináctý stůl, s napětím očekávám, zda bude třináctka osudna pro mě nebo pro soupeře ;{)>
Doplňuji:
*osudná

Jahoda

Přiznám se, že já trochu pověrčivá jsem 🙂 Když jdu po ulici a přede mnou přeběhne černá kočka, děsím se, co se ten den stane. A pátek 13.? To je pro mě hrůůůza 😁 To je ještě horší než ta černá kočka. Celý den jsem jako opařená a na vše si dávám pozor. Ale na konec se stejně nikdy nic nestane 😁 Naopak, když mi dá někdo čtyřlístek, je to pro mě velice milé. Doma máme takové malinké bílé prasátko a na něm je kominíček a čtyřlístek. Máme ho doma postavené v ložnici pro štěstí. A myslím, že už se stalo. Našla jsem bezva muže, který při mě stojí, pomáhá mi a dá mi to nejcenější co existuje: lásku. Oba máme dobrou práci, žijeme šťastně v našem domečku se zvířátky, navštěvujeme rodiče, plánujeme miminko apod. Takže já si myslím, že štěstí už se na nás usmálo. 🙂

panenka

Nejsem pověrčivá protože viděla jsem černou kočku,kominíka,mám čtyřlístek a i šupinku z ryby jsem mívala a nic takže na pověry nevěřím.

Nuk nuk

POvěrčivá v zásadě nejsem, a především tyto „ohrané“ pověry mě nechávají naprosto klidnou.

gnr54

Já prostě na to nevěřím.

Lucimia

Moc pověrčivá nejsem, ikdyž si v pátek 13. říkám – jen, aby se něco nestalo a po něm přemýšlím, jestli se opravdu něco stalo… Většinou se nestalo nic, nebo alespoň ne nic závratného. Také si myslím, že by bylo více autonehod a vůbec by v televizi mluvili o jiných katastrofách.. pak bych věřila že ten pátek 13. vliv mít může.
Na čtyřlístek ani na černé kočky nevěřím.

Jinak ale věřím, že existuje nějaké to mlýnské kolo života, které vždy potrestá toho, kdo si to zaslouží. (Pořekadlo: Mlýnské kolo se točí pomalu ale jistě..)
A také věřím na posmrtný život a na nějaká znamení symbolizující různé události, i na výklad snů věřím.

Takže jsem pověrčivá i nejsem…:-)

ReHu

Tak trochu ano, říkám si, pro jistotu…:-).
A na černou kočku jsem přestala věřit od té doby, co jsem si domů jednu nemocnou přiběhlou přinesla.