annas

Zajímalo by mně, jestli existuje nějaká literatura, kde by byla zmínka o sedmimílových botách.

Napsal někdo takovou knihu. Prosím nějaké informace. Děkuji
Doplňuji:
Ano to je ona. Děkuji. Chci ji koupit vnoučatům. Doporučuji, je to dobrý příběh i pro dospělé.

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že už jsem zapomněla, pohádky nečtu. Proto přidávám odkaz, máte-li na mysli tuto knihu.

Jde o v pohádkovou novelu Podivuhodný příběh Petra Schlemihla od Adelberta von Chamisso.

Zdroj: zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­divuhodný_pří­běh_Petra_Schle­mihla